Stafettnatten 2019

Torsdagen den 18 april 20:00

 

  Namn Klubb HCP  
Lag 1: Fiddes Filurer
1. Weine Ohlson BK Triss 14
2. Kenneth Lindberg AIK 42
3. Mikael Jansson BK Glam 20
Lag 2: Familjen Färgblind
1. Andreas Jonsson BK Glam 4
2. Mattias Jonsson BK Flash 16
3. Torbjörn Jonsson BK Flash 11
Lag 3: Finn ett fel
1. Peter Hellström Team Clan BK 0
2. James Blomgren Team Alingsås BC 0
3. Mattias Olsson Team Pergamon BC 0
Lag 4: Lag Låg
1. Jouko Kuusisto BK Trix 19
2. Klas Thunberg BK Nobel 16
3. Sebastian Larsson Kuusisto BK Nobel 8
Lag 5: Locomotion
1. Lars Lindberg BK Loket 19
2. Lars-Erik Johansson BK Loket 20
3. Tobias Sandström BK Loket 19
Lag 6: Drängen
1. Magnus Andersson Team Linköping BC 14
2. Mikael Dahlström City Club 24
3. Thomas Nilsson Team Linköping BC 12
Lag 7: Abzolut Kristianstad
1. Josefin Allsten BK Söder 31
2. Katarina Norlin BK Söder 22
3. Matilda Ahlberg BK Söder 27
Lag 8: Mera Skruv
1. Niklas Karlsson Team Baltzar BC 11
2. Roger Jonsson Team Baltzar BC 17
3. Tobias Karlsson Ten-Pin Club 17
Lag 9: WAX
1. Patrik Wetterberg BK Glam 8
2. Owe Jacobsson BK Glam 20
3. Lars Axberg BK Glam 33
Lag 10: Banana Club 1
1. Alexander Martinsson Lunds BK Mamba 17
2. Jonas Möller Lunds BK Mamba 18
Lag 11: Banana Club 2
1. Alexander Rosendahl Kulladals BS 12
2. André Håkansson BK Bowino 13
Lag 12: Banana Club 3
1. Tobias Johnsson BK Bowino 33
2. Mickael Sand Staffanstorps BK 21
Lag 13: Banana Club 4
1. Magnus Andersson Lunds BK Mamba 11
2. Christian Snapp Lunds BK Mamba 11
3. Jörgen Lindberg Lunds BK Mamba 19
Lag 14: Kusinerna
1. Kenneth Ådefjäll Trollhättan Dolphins BK 18
2. Christian Ådefjäll Vendelsö BK 16
3. Martin Karlsson IFK Borås 10
Lag 15: Tom Ränna
1. Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening 42
2. Helen Eklund Djurgårdens IF Bowlingförening 42
3. Ronny Rylander Djurgårdens IF Bowlingförening 29
Lag 16: Familjen Frågetecken
1. Tomas Kahlbäck BK Pliggen 23
2. Stig-Erik Kahlbäck BK Pliggen 42
3. Martin Kahlbäck BK Pliggen 42
4. Therese Nordmark BK Pliggen 42
Lag 17: Team Messenger
1. Erik Ahlstrand Team Mariestad BK 12
2. Oliver Andersson Team Mariestad BK 16
3. Emelie Tiveljung BK Merci 17
Lag 18: Team Talanglös
1. Tobias Gustavsson BK Glam 23
2. Henrik Beijervall BK Glam 24
3. David Rendius BK Glam 15
4. Andreas Gardell BK Glam 20
Lag 19: Golvkomfort
1. Robin Hultsten Team Linköping BC 8
2. Gustav Ekholm BK Loket 23
3. Linus Hallgren BK Kåess 17
Lag 20: Strikemaskinen
1. Nicklas Odbert BK Glam 8
2. Pierre Röhnisch BK Nobel 15
3. Vesa Rontti BK Glam 13
4. Alfred Odbert BK Glam 32
5. Robert Galistel BK Pliggen 22
Lag 21: Lucky Loosers
1. Jörgen Andersson BK Solid 30
2. Robert Thors BK Solid 27
3. Lars-Åke Hägglund BK Solid 23
4. Lars-Göran Gardell BK Glam 28
Lag 22: Easter Bowlers
1. Tomas Eckerud Team Linköping BC 24
2. Felix Bergman Team Linköping BC 22
3. Patrik Franzén Team Linköping BC 25
Lag 23: Basseluskerna
1. Sebastian Cronholm BwK Ankaret 15
2. Ida Sandström BK Kometen 39
3. Oskar Welin BwK Ankaret 10
4. Matilda Åkerblom BK Komet 42
Lag 24: Team9an
1. Robin Skans Team Alingsås BC 1
2. Andreas Andersson AIK 21
3. Rickard Dahllöf Team Alingsås BC 5
Lag 25: Team SåS
1. Viktor Albihn Örgryte IS BF 9
2. Hampus Nilsson Örgryte IS BF 16
3. Edward Karle Örgryte IS BF 17
Lag 26: Kluck
1. Daniel Arvidsson Marbodals BS 13
2. Patrik Verdier Falköpings AIK BK 29
3. Victor Kyrk BK Kyrk Skövde 23
Lag 27: Andersson
1. Jonathan Andersson BK Nobel 28
2. Jerry Andersson BK Glam 20
3. Sebastian Andersson Täby BwK 23
Lag 28: Bk Bubblan
1. Robert Lindberg BK Jösse 1
2. Mattias Wetterberg Team Pergamon BC 0
3. Adam Andersson Team Pergamon BC 0
Lag 29: PA:s Proshop
1. Niclas Lindholm BK Jösse 0
2. Lars Lindbäck BK Kaskad 6
3. Peter Almqvist BK Kaskad 12
Lag 30: Banana Club 5
1. Matz Hägg Lunds BK Mamba 32
2. Patrik Pettersson Lunds BK Mamba 17
Lag 31: BK Tumsläpp
1. Adam Hultgren BK Kaskad 8
2. Oskar Ilfeldt BK Kaskad 16
3. Sebastian Gustavsson BK Origo 11
Lag 32: City Club
1. Bo Jonsson City Club 34
2. Roger Gustavsson City Club 30
3. Anders Schultz City Club 34
Lag 33: Mr. Rickard Thelander
1. Andreas Gustavsson BK Jösse 10
2. Markus Jansson BK Jösse 0
3. Pontus Andersson Team Clan BK 0
Lag 34: Wolfpack
1. Johan Bergqvist Nybro IF 15
2. Joakim Allers Kulladals BS 20
3. Alexander Martinsson BK June 7
Lag 35: Team Eklund
1. Carl Eklund IKW/Köping BK 9
2. Tony Eklund IKW/Köping BK 3
Lag 36: Team Gummihand
1. Pär Johansson BK Källarn 23
2. Andreas Adolfsson BK Källarn 35
3. Niclas Schölin BK Källarn 29
4. Nicklas Hallan BK Källarn 37
Lag 37: Full Ränna 1
1. Timo Nappari Djurgårdens IF Bowlingförening 34
2. Christer Hodell Djurgårdens IF Bowlingförening 41
3. David Svedberg Djurgårdens IF Bowlingförening 35
Lag 38: Revisorerna
1. Jan Alverstam Karlslunds IF BF 28
2. Roland Öhman Karlslunds IF BF 28
3. David Sandberg Karlslunds IF BF 28
4. Hasse Olsson BK Glam 42